14 Nisan 2020 Ufuk Akarı Canlı Yayın Etkinliği: Sokak Fotoğrafını Anlamak

14 Nisan Salı günü saat 20:00’da Fujifilm Türkiye Youtube kanalında gerçekleşecek Sokak Fotoğrafını Anlamak adlı etkinlikte, Ufuk Akarı canlı yayında sokak fotoğrafçılığına dair konuşacak.

Etkinlik Hakkında

Sokak fotoğrafı bir tarzın adıdır. Sokak fotoğrafını anlamak için fotografik görme biçimindeki alışkanlık ve kalıpları aşmak gerekmektedir, amacım bu konuda farkındalığı sağlamaktır. Sokak fotoğrafçısı bir bakıma kamusal alan röntgencisidir. Radarları sürekli çalışan, hazır ve tetikte olan bir görüntü avcısıdır. Fotoğrafçı cüretkâr, agresif, çoğu zaman kalabalıklarda kendini gizleyebilen, konusuna saygılı, sessiz, bazen de karışık bir durumu nazikçe çözen zarif bir diplomattır. İnsan onurunu ve saygınlığını zedelemeyecek her türlü insanlık halleri onun konusudur. İşte bu nedenle sokak fotoğrafı heyecandır, adrenalindir, doğal ve cana yakındır, yalan söyleyemez.

Ufuk Akarı Kimdir?

2010 yılında tele ve makro objektifini satarak sokak fotoğrafının cazibesiyle sokaklara düşmüş bir fotoğraf tutkunuyum. 2013 yılında kurulan Turkuazstreet fotoğraf kolektifinin kurucu üyesiyim. İfsak sokak fotoğrafçılığı grubunun danışmanlığını yapmaktayım. Ayrıca yine İfsak bünyesinde sokak fotoğrafını anlamak adlı atölyeler düzenliyorum. Sokak hayat, fotoğraf hayattan damıtılmış bir andır.

Instagram: @ufukakari

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s